Spring naar inhoud

Fietsen voor dementerenden

12 november 2011

Met rotweer of met harde wind, we gaat fietsen met dat kind.
Dat zong Boudewijn de Groot eind jaren ’60.

Van jongs af aan ging onze zoon Anne met zijn vader met de fiets op stap. Eén keer woei het zó hard dat het scherm van het kinderzitje tijdens het fietsen afbrak. Anne kon er niet mee zitten. Hij hield wel van die avonturen met zijn Pa.

De vraag is nog wel: “Wie had dat fietsen het meest nodig? Zijn vader of hij?”

Anne zag de bui al hangen. Wat gebeurt er als zijn vader niet meer kán fietsen? Zonder fiets is Henk niets.

Anne bedacht dat een camera op zijn fiets in combinatie met een verbinding met zijn Pa een oplossing kon bieden. Pa kijkt dan op het scherm en geeft vanuit de stoel aanwijzingen aan zijn zoon: “Hier rechtsaf, want dat is een leuk weggetje. Even verderop staat een oud kerkje.”

Inmiddels is een deel van deze droom werkelijkheid geworden. Er is een Digifiets ontworpen. Dat is een hometrainer die gekoppeld is aan een TV-scherm met beelden uit de wijk. Zo krijg je het gevoel dat je door je wijk fietst.

Je kunt als oudere sneller gaan fietsen, dan bewegen de beelden ook sneller. Links en rechtsaf slaan is er niet bij.

De Digifiets wordt beschreven in het blad van de Fietsersbond: De Vogelvrije Fietser.

Nog geen reacties

Geef een reactie

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log Out / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log Out / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log Out / Bijwerken )

Verbinden met %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.